Wysiadł regał - niedobrze ?

 

Regały chłodnicze służą do przechowywania artykułów spożywczych w zakresie temperatur dodatnich. Przy obsłudze tego typu urządzeń obsługa użytkownika ogranicza się do utrzymania regału w czystości, oraz sprawdzaniu czy urządzenie chłodzi (w przypadku regałów z własnym agregatem, należy nawet co dwa miesiące czyścić skraplacz, który jest zazwyczaj oznaczony specjalnymi naklejkami przez producenta).

Jedną z powtarzających się usterek regałów chłodniczych jest zatykanie się odpływów wody. Prowadzi to do zbierania się w urządzeniu wody. W momencie gdy poziom wody dosięgnie połączeń elektrycznych lub silników wentylatorów to następuje przebicie i w efekcie najczęściej wyrzuca bezpiecznik. Bardzo ważne jest systematyczne czyszczenie urządzeń (zwłaszcza tac ociekowych, które znajdują się najczęściej pod najniższą półką).

Wyniki zaniedbania czystości widać na zdjęciach (kliknij aby powiększyć), ten przypadek przyprawił naszych serwisantów dolegliwości żołądkowych.Chłodnictwo serwis

Na zdjęciach widać doskonale w jakim stanie znajduje się taca ociekowa parownika, osad w postaci "galaretki" zablokował odpływ wody - awarii uległy trzy wentylatory, koszt naprawy wyniósł około 450 zł, wystarczyło dbać o czystość a można było go uniknąć.

Często zdarza się, że nagromadzony osad (brud) na śmigłach wentylatora, powoduje jego zatrzymanie. Przed wezwaniem serwisu należałoby  podnieść dolne blachy i sprawdzić:  

- czy wentylatory się kręcą (czy nie są zablokowane np. folią, papierem, brudem)

- czy odpływ wody jest drożny (jeśli nie zbiera się woda to OK) 

- oraz czy regał ma zasilanie elektryczne