Nie działa chłodnia - może uda się bez serwisu ?

 

Naprawa chłodni ( mroźni) - w kilku słowach postaram się przedstawić kilka podstawowych kroków, których podjęcie może wyeliminować wezwanie serwisu w razie awarii urządzenia.

- po pierwsze należy sprawdzić czy urządzenie jest zasilane, zazwyczaj na komorach chłodniczych lub w jej okolicy jest zamieszczona rozdzielnia elektryczna, w której znajduje się regulator temperatury oraz bezpieczniki (przykład takiej skrzynki znajduje się poniżej na zdjęciu). Czasem w okolicach agregatu chłodni znajduję się druga rozdzielnia elektryczna. Należy zwrócić uwagę aby wszystkie bezpieczniki w skrzynkach były załączone. Jeśli są podniesione to pierwszy etap za nami. Chłodnictwo serwis Warszawa

-  następnie należy sprawdzić czy w komorze "kręcą" się wentylatory w chłodnicy i czy chłodnica nie jest zalodzona, jeśli wentylatory działają a chłodnica nie jest zamarznięta i dalej nie chłodzi to trzeba wezwać serwis.

W przypadku gdy jest zalodzona chłodnica w komorze lub mroźni użytkownik powinien najpierw ją rozmrozić aby umożliwić swobodny przepływ powietrza między lamelami wymiennika, zrobić to można np. wyłączając urządzenie bezpiecznikiem na kilka godzin - dodatkowo dobrze jest uchylić drzwi. Po rozmrożeniu urządzenie powinno zacząć działać.